pizza bez mleka a vajecPřísady:

250 g směs bílá freee Doves Farm 
150 g chlebová směs bílá freee Doves Farm
250 g másla (já musela zkombinovat cca 100 g Hery, zbytek máslo)
250 ml smetany ke šlehání
špetka soli
1 vejce na potření upečených rohlíčků

Ořechová náplň
1 bílek
200 g mletých vlašských ořechů
150 g cukr moučk

Postup:

Navážíme si mouku, přidáme nastrouhané vychlazené máslo a pomalu přiléváme šlehačku. Lze v robotu, já dělala těsto ručně. Šlo to rychle a celkem dobře. Jak se těsto zapracuje najednou začně lepit, protože začne zapracované máslo měknout. Je proto dobré těsto zabalit do potravinové fólie a vložit do lednice alespoň na hodinu.
Mezitím si můžete připravit ořechovou náplň. Navažíme si ořechy, přidáme cukr a pomalu vmícháváme bílek. Tak až se nám celá hmota začně spojovat a trochu zatuhne. Necháme ještě chvíli odstát.
Vytáhneme těsto z lednice a ukrojíme si kousek a zbytek zase zabalíme a vložíme do lednice, aby nám zbytečně máslo neměklo. Takto postupně ukrajujeme a zase vždy ten zbytek vrátíme do ledničky.

Válečkem na těsto vyvalíme na vále ideálně tvar kruhu (plus mínus :-)) a rozdělíme nožem těsto na několik výsečí/trojúhelníků.

TIP.: Já jsem těsto válela přes potravinovou fólií, aby se mi těsto na váleček nelepilo. A pod těsto jsem nasypala vždy trochu mouky.

Na široký okraj trojúhelníku dáme ořechovou náplň, já dávala asi trochu větší lžičku, lze i více, záleží jak budete mít velké rohlíčky. A pak balíme od té nejširší strany až ke špičce, ohneme do tvaru U, aby se nám vytvořily rohlíčky. Okraje rohlíčků jsem vždy slepila dohromady, aby tam nevzniklo moc tenké těsto, které by mohlo připéct.

Hotové rohlíčky dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě cca na 180 stupňů cca 20 – 25 min do zlatova. Po upečení je dobré rohlíčky potřít rozšlehaným vajíčkem a poté pořádně pocukrovat. Nechat vychladnout.